O mnie i moich kotach

Wpisany przez: admin  • 9 Marca 2011


Praktycznie nie pamiętam od kiedy zaczęła się moja przygoda z kotami, ponieważ kot zawsze był w moim domu, najpierw rodzinnym, a potem w moim własnym mieszkaniu. W domu rodzinnym były to zwyczajne koty jakie co dzień spotykamy. Moim pierwszym kotem była koteczka SYJAMSKA BLUPOINT ale ze starości zmarła.

PsotkaOd grudnia 2001 roku zamieszkuje ze mną kocur NERON rasy EGIPSKI MAU, kolor czarny dymny, który wyrósł na pięknego kawalera. W czerwcu 2003 roku zamieszkała z nami koteczka FESTA"ORLOFFA DE KAABA"*PL kolor F 09 23, która dała mi nadzieję na chęć spróbowania bycia prawdziwym hodowcą co było moim największym marzeniem.

Wkrótce również zamieszkał z nami nasz kocurek sprowadzony z NIEMIEC. Jest on jak mi wiadomo jedynym kotem sprowadzonym z tamtej hodowli. Kocurek IBSEN "VON FREJA-ASGARD" kolor D 09 22 wyrasta obecnie na przepięknego kocura, z którym wiążę bardzo duże nadzieje hodowlane.

Koteczka FESTA zaczęła swoją karierę wystawową 14-02-2004 na wystawie w Warszawie.

Kocurek IBSEN zaczął swoją karierę wystawową 14-08-2004 na wystawie w Bydgoszczy.

22lipca 2004 doczekałam się swojego pierwszego miotu w hodowli. Urodziły się trzy przepiękne kocięta. Było to niesamowite przeżycie odebranie porodu od swojej kotki Festy. Nadeszło wybieranie imion dla kotków i padł wybór na imiona: ANNABEL, AVERY i AMAREOTH. Nie potrafiłam się rozstać z tymi cudownymi maluszkami, które tak rozświetliły moją hodowlę. Pierwszą wystawę w wieku 4 miesięcy odbyły na Międzynarodowej Wystawie w Poznaniu 7 listopada 2004. Ponownie znalazły się na Międzynarodowej Wystawie w Krakowie 04 -05 czerwiec 2005 już jako dorosłe w klasie otwartej. Zaczęły zdobywać swoje oceny do tytułów.

We Wrześniu przybyła do mojej hodowli kotka Coca CLANAD* PL. Zadomowiła i zaprzyjaźniła się z moimi kotami.

4 marca 2006 r. pojechała na swoją pierwszą wystawę do Opola.

NeronW maju 2007 r. jako pierwszy hodowca w Polsce sprowadziłam koty nowej rasy, parkę SELKIRK REX, i dodatkowo w bardzo rzadkich kolorach:
Carla Big Panter 's *D kolor c - lilia
Curly Favorite from Sham *D - kolor b - czekolada

Z wielkim bólem piszę że 15 marca 2008 Carla odeszła od nas, będąc zawsze w naszej pamięci oraz sercach.

18 sierpnia 2007 r. Podczas wypadku samochodowego na terenie Niemiec zaginął Amareoth. Poszukiwania trwały do końca września. Po wielu trudach został odnaleziony. Amareoth 12 kwietnia 2008 r. Ukończył piękny tytuł DISTINGUISHED SHOW MERIT.

Pod koniec listopada 2007 r. powiększyła się nasza kocia rodzina o następne w przepięknym umaszczeniu Norwegi
D* Schneetal vom Norje Silberbaer kolor ns 09
oraz jego siostra Nenya kolor a
W maju 2008 r. Przyjechaly nastepne kotki
D* Big Panter's Belamy kolor as23
I jej siostra Butterfly kolor gs09 Rasy Selkirk Rex aby Curli nie czuł się osamotniony, po utracie towarzyszki życia.
Obecnie moje koty zdobywaja przepiękne osiągniecia wystowe . Jestem z nich bardzo dumna.

Festa  ukonczyła tytuł DISTINGUISHED MERIT  , dzięki swojej piątce dzieci .

Edolia  26-września -2009 r.Ukonczyła piękny tytuł DISTINGUISHED SHOW MERIT , będąc drugim kotem z moim przydomkiem hodowlanym z tak zaszczytnym tytułem.

 
 

Do góry